Jakie wybrać drzwi do chłodni?

Jakie wybrać drzwi do chłodni?

Drzwi do chłodni mają swoje zastosowanie głównie w przemyśle gastronomicznym. Każda fabryka wyrobów spożywczych, spożywcze sklepy, markety oraz rzeźnie musza być wyposażone w chłodnie do przechowywania żywności. Jakie zastosowanie mają drzwi chłodnicze i jakie wybrać?

Drzwi chłodnicze – jakie mamy rodzaje?

Ze względu na bezpieczeństwo i ogólnie przyjętą higienę, każda firma zajmująca się przechowywaniem produktów w niskiej temperaturze musi być wyposażona w odpowiednie akcesoria do tego procesu. Jednym z elementów wykorzystywanych do tego zadania są drzwi do chłodni. Wyróżniamy 3 rodzaje drzwi do chłodni:

  • Jednoskrzydłowe – stosowane zwykle w wąskich przejściach;
  • Dwuskrzydłowe – stosowane do przejść szerokich, z możliwością otwarcia jednego skrzydła już obu na raz;
  • Drzwi przesuwne – ich zastosowanie odnajdzie się w momencie, gdy pozwolą na to warunki techniczne budynku, jednak takie rozwiązanie jest najbardziej praktycznie i najczęściej stosowane wśród klientów.

Z czego wykonane są drzwi do chłodni?

Drzwi do chłodni mogą być wykonane ze stali nierdzewnej chromoniklowej, z blachy stalowej, a także z aluminium. Wewnątrz drzwi, znajduje się pianka poliuretanowa będąca doskonałym izolatorem przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi i temperatura. Dodatkowo szczelność zapewniają specjalne wymienne gumowe uszczelki, które bez problemu można dostać w każdym sklepie z akcesoriami chłodniczymi, jakim jest np. sklep internetowy Nitro-tech.

Grubość takich drzwi w głównej mierze zależy od temperatury, którą muszą utrzymać i przeważnie waha się między 8, a 12 cm. Próg drzwi do chłodni wykonany jest z aluminium i można go zamontować na tym samym poziomie, na którym jest podłoga. W ramie wypełnionej poliuretanem wraz z ocynkowanymi kotwami stalowymi jest zamontowany system z termostatem zabezpieczający przed przegrzaniem oraz wmontowane jest automatyczne ogrzewanie. Drzwi do chłodni są odporne na rdzewienie, a dźwignia otwierająca drzwi po jednej i drugiej stronie ma możliwość otwierania awaryjnego.

Gdzie można kupić drzwi do chłodni?

Gdy decydujemy się na zakup drzwi do chłodni lub innych akcesoriów chłodniczych, w pierwszej kolejności przeglądamy Internet. Wpisując w wyszukiwarce „drzwi do chłodni”, ukaże nam się cala lista sklepów internetowych z akcesoriami i urządzeniami z zakresu chłodnictwa. Jak w takim razie poznać najlepszy sprzęt? Otóż przeglądając oferty w Internecie, najlepiej przeczytać opinie klientów, którzy zakupili i przetestowali interesujące nas urządzenie w swoim zakładzie. Sklepy uzyskujące najlepsze opinie sprzedażowe, są gwarancją wysokiej jakości akcesoriów i urządzeń, a także obszerną ofertą w zakresie różnorodności. Takie opinie mogą także pomóc w porównaniu cen z innymi sklepami oferującymi tego typu akcesoria. Jednym ze sklepów, do którego warto się udać jest sklep Nitro-tech, który od wielu lat zajmuje się profesjonalną produkcją najwyższej jakości wyrobów ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. W ich ofercie znajdziemy różnego rodzaju drzwi nierdzewne, wyposażenie pomocnicze, asortymenty budowlane, maszyny do przetwórstwa spożywczego, a także systemy transportu podwieszanego.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )