Jakie płyty OSB Łódź stosuje najczęściej?

Jakie płyty OSB Łódź stosuje najczęściej?

Jeszcze niedawno wszyscy myśleliśmy, że jedynym materiałem, z którego można budować, jest cement. Okazuje się, że coraz chętniej stosujemy lekkie płyty OSB Łódź. Taka płyta z ukierunkowanymi włóknami jest materiałem budowlanym używanym coraz powszechniej na etapie budowy konstrukcji. Stosowana jest jako poszycie dachu i ścian oraz jako pokrycie podpodłogowe. Zorientowane wiórowe płyty OSB produkowane są z tysięcy wiórów drewnianych o długości od 3 do 4 cali. Pasma są ułożone prostopadle do siebie i połączone silnym chemicznym klejem. Deska jest formowana w arkusz i wypiekana pod ciśnieniem. Powstała płyta jest wytrzymała strukturalnie i odporna na wilgoć. Łatwo jest ciąć, wiercić, przybijać i wkręcać. Jednak przecięcie krawędzi kawałka płyty OSB powoduje zerwanie wodoodpornej warstwy laminatu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zawsze należy ponownie uszczelnić świeżo przycięte krawędzie płyty OSB przed zainstalowaniem jej w budynku.

Jak ciąć płyty OSB Łódź?

OSTRZEŻENIE: Płyty OSB Łódź są wykonane z wielu wiórów drewnianych, co oznacza, że ​​podczas cięcia trociny i drzazgi prawdopodobnie zaczną się rozprzestrzeniać wokół piły. Noś maskę na twarz i okulary ochronne, aby chronić się podczas wykonywania tego zadania.

Krok 1 – Zmierz i oznacz wymiar płyty OSB Łódź

Określ, ile płyt OSB potrzebujesz, aby ukończyć projekt, nad którym pracujesz. Do większości zastosowań potrzebne będą tylko cienkie kwadratowe arkusze. Wkręć te arkusze w legary lub kołki. Co najwyżej będziesz musiał przyciąć jedną lub dwie krawędzie, aby zmieściły się w pozostałej części, gdy biegniesz rzędami arkuszy OSB na całej długości ściany. Zmierz wymiary, które chcesz wypełnić i zaznacz je na arkuszach. Użyj kwadratu i taśmy mierniczej lub kredy; chcesz wykonać bardzo proste cięcie. Jeśli pracujesz nad nietradycyjnym lub podstępnym projektem, możesz chcieć wyciąć zorientowaną deskę z pasmem po łuku lub pod kątem. To też jest całkiem proste. Użyj kartonowego szablonu lub kątomierza, aby oznaczyć drewno.

Krok 2 — Wybierz swoje narzędzie

Wybierz narzędzie tnące, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli tniesz dużą liczbę cienkich desek, możesz użyć piły do ​​cięcia. Jeśli wykonujesz tylko jedno lub dwa cięcia, piła ręczna jest zarówno wygodna, jak i przenośna. Jeśli nie potrzebujesz dokładnie prostej linii, możesz podeprzeć arkusz na kozłach i przeciąć piłą tarczową. W przypadku prostych cięć łatwiej jest podawać płyty OSB Łódź przez piłę stołową. W przypadku łuków użyj frezarki górnowrzecionowej, wyrzynarki lub piły do ​​koparek.

Krok 3 – Pokrój płytę na wymagane kształty

Wytnij arkusz z ukierunkowanych włókien wzdłuż zaznaczonej linii. Używaj ochrony oczu. W razie potrzeby wyreguluj prowadnice i osłonę tarczy piły. Ponieważ płyta OSB składa się z dużych cząstek, podlega „wyrywaniu”. Kawałki i kawałki mogą wzbić się w powietrze. Krawędzie cięcia mogą być postrzępione i szorstkie, dlatego należy je wygładzić papierem ściernym lub nawet strugą blokową.

Krok 4 — Ponownie uszczelnij krawędzie

Producenci płyt OSB po uformowaniu płyt pokrywają swój produkt wodoodpornym uszczelniaczem. Rozcięcie krawędzi naraża rdzeń deski na działanie wilgoci i może go osłabić. Pomaluj świeżo przycięte boki wodoodpornym uszczelniaczem zewnętrznym. Pozostaw deskę do wyschnięcia na co najmniej 4 godziny przed ostatecznym montażem.

Jak ciąć płyty OSB Łódź za pomocą ostrza z węglików spiekanych?

Cięcie płyty OSB Łódź może być trudne ze względu na ciężki charakter materiału. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć idealne i czyste cięcie za każdym razem.

  1. Oznacz i zmierz drewno

Następnie zmierz wymiary potrzebne do wypełnienia i zaznacz je.

  1. Wybierz piłę i ostrze

Najlepsze narzędzie do pracy zależy głównie od rodzaju cięć, które chcesz osiągnąć. Podczas pracy z długimi arkuszami i prostymi cięciami użyj ostrza z węglików spiekanych z piłą stołową.

  1. Wytnij płytę OSB

Po ustaleniu wymaganych wymiarów i narzędzia, którego chcesz użyć, nadszedł czas na cięcie desek. Oto kilka podstawowych instrukcji, których należy przestrzegać:

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )