Kursy masażu – nauka i przyjemność

Kursy masażu – nauka i przyjemność

Kursy masażu są bardzo ważnym elementem ścieżki zawodowej każdego masażysty. Nie powinien on stawać w miejscu, a stale szlifować swoje umiejętności i poznawać nowe techniki. Tylko dzięki nieustannemu rozwojowi masażysty klienci będą mogli otrzymać usługę na najwyższym poziomie.

Kursy masażu – który wybrać?

Wpisując w wyszukiwarce frazę „kursy masażu”, przekonasz się, że okazji do nauki jest naprawdę mnóstwo. Wystarczy przyjrzeć się różnym ofertom i wybrać tę, która najbardziej przypadła nam do gustu. Jest jednak kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim wykupisz udział w jakimkolwiek kursie.

Najważniejsze jest, aby wybrać szkolenie organizowane przez sprawdzoną jednostkę. Dzięki temu unikniesz przykrych konsekwencji i na pewno będziesz zadowolony z poziomu kursu. Szukaj organizatorów z wieloletnim doświadczeniem popartym certyfikatami. Zobacz też, czy mają na swojej stronie internetowej zakładkę z referencjami.

Referencje i opinie kursantów pomogą Ci podjąć dobrą decyzję. Te ostatnie wskażą mocne strony kursu, a może także elementy, nad którymi organizatorzy muszą popracować. Oczywiście, podczas wyboru kursu bardzo ważna jest jego cena. Pamiętaj, że kilkudniowe szkolenie pod okiem autorytetów musi kosztować. Będzie to jednak inwestycja, która zwróci się w przyszłości.

Jak przygotować się do kursu?

Znalazłeś szkolenie idealnie dopasowane do swoich oczekiwań? Czas się do niego przygotować. Zapoznaj się z wszystkimi detalami dotyczącymi wydarzenia. Jeszcze raz przeczytaj, co zawiera pakiet szkoleniowy. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czego się spodziewać po zajęciach.

Dowiedz się też, jak wygląda sprawa zakwaterowania i wyżywienia podczas kursu, jeżeli trwa on więcej niż jeden dzień. Często organizatorzy zamieszczają wytyczne dotyczące preferowanego stroju, powinien on być przede wszystkim wygodny. Zazwyczaj konieczne jest także zabranie jednego lub dwóch dużych ręczników.

Dla kogo są kursy masażu?

Niezależnie od preferowanej techniki i poziomu zaawansowania każdy może znaleźć szkolenie idealnie skrojone pod swoje potrzeby. Kursy masażu dostępne są w wielu wariantach. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą fascynującą dziedziną, powinny zainteresować Cię kursy dla początkujących.

Część organizatorów oferuje naukę od podstaw. Ukończenie kompleksowego kursu sprawi, że zyskasz umiejętności wykonywania nowych zabiegów. Zdolność tę możesz wykorzystać w pracy ze swoimi klientami, którzy na pewno docenią fakt, że przywiązujesz dużą wagę do rozwoju. Sam kurs, a także jego efekty, na pewno przyniosą sporo satysfakcji i poczucia samorealizacji.

Masaż ajuwerdyjski, orientalny a może klasyczny? Wybór należy do Ciebie!

Organizatorzy oferujący kursy masażu dbają o to, aby każdy znalazł interesujące go szkolenie. Należy do nich Karuna Akademia Masażu. Można zapisać się tam między innymi na kurs masażu klasycznego, ajuwerdyjskiego, tajskiego, balijskiego czy tureckiego. Każdy z nich prowadzony jest przez prawdziwych specjalistów w danej dziedzinie.

Klasyczny masaż jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny naturalnej. Ma działanie przeciwbólowe, relaksujące i regeneracyjne. Polega na stosowaniu odpowiednich chwytów i technik takich jak uciskanie, głaskanie czy oklepywanie. Z kolei masaż ajuwerdyjski przeprowadzany jest z użyciem ciepłych olejów indyjskich, którymi naciera się całe ciało, również głowę.

Masaż tajski jest połączeniem między innymi akupresury, pasywnej jogi i strechingu. W trakcie jego trwania masażysta wykorzystuje nie tylko siłę swoich dłoni, ale też przedramion, łokci, a nawet stóp. Innym rodzajem masażu orientalnego jest masaż balijski, będący wynikiem wymiany kulturowej ludności z Dalekiego Wschodu. Masaż turecki jest z kolei swoistym rytuałem oczyszczającym i pielęgnującym ciało.

Kursy masażu, ale nie tylko

Akademia Masażu Karuna oprócz kursów masażu ma w swojej ofercie również kursy innych metod terapeutycznych. Są wśród nich: taping i drenaż limfatyczny. W czasie trwania szkoleń wysoko wykwalifikowana kadra pomaga uczestnikom zgłębiać tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu i uczy, jak pozytywnie na niego wpływać przy użyciu naturalnych metod.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )