Pogotowie kanalizacyjne radzi – Jak nie dopuścić do zapchania się toalety?

Pogotowie kanalizacyjne radzi – Jak nie dopuścić do zapchania się toalety?

Zapchana toaleta stanowi bardzo uciążliwy problem dla użytkowników. W przypadku awarii nie tylko nie można korzystać z nieczynnego sedesu, ale sytuacja grozi poważnym zalaniem w przypadku przepełnienia muszli klozetowej. Problem stanowi również uciążliwy odór, który rozchodzi się szybko po całym lokalu.

Duże przedmioty zatykają sedes

Najczęściej do zablokowania odpływu dochodzi w wyniku wpadnięcia do WC dużego przedmiotu. Nieświadomi mieszkańcy wrzucają do muszli klozetowej zużyte podpaski i tampony, torebki i kawałki jedzenia. Prędzej czy później doprowadzi to do zatkania rury odpływowej, a blokadę nie zawsze da się łatwo usunąć. Również drobne odpady mogą spowodować niedrożność, gdyż pod wpływem wilgoci pęcznieją i znacznie zwiększają swoją objętość.

Resztki jedzenia prowadzą do powstania zatoru

Często problemem okazują się tu resztki jedzenia, np. kasze, ziemniaki czy liście sałaty, które przywierają do rur. Ponieważ do awarii nie dochodzi od razu, użytkownicy WC odnoszą błędnie wrażenie, że wszystko jest w porządku. Niestety, blokada z czasem narasta, aż któregoś dnia dochodzi do całkowitego zablokowania toalety. Czasami uda się samemu wyciągnąć problematyczny obiekt lub rozbić zator przy pomocy drucika. Gdy jednak blokada utworzy się głębiej w rurze, domownicy okażą się bezradni.

Pogotowie kanalizacyjne sprawnie odetka toaletę

W takiej sytuacji warto wezwać na pomoc pogotowie kanalizacyjne, które przy pomocy profesjonalnych narzędzi szybko udrożni toaletę. Hydraulicy są dostępni pod telefonem przez całą dobę, więc interwencję podejmą o każdej porze dnia i nocy. Taka usługa pomoże klientowi usunąć blokadę WC, zanim dojdzie do dalszych komplikacji – zalania, smrodu lub uszkodzenia kanalizacji. Niemniej jednak, za błąd trzeba będzie zapłacić.

Warto więc pomyśleć o profilaktyce i sedes wykorzystywać wyłącznie z jego przeznaczeniem. Resztki jedzenia powinny trafić do śmietnika lub na kompost, a zużyte produkty kosmetyczne najlepiej wrzucić do ustawionego w łazience pojemnika z pokrywą, w którym umieszczono plastikową torbę. Również oleje i inne gęste płyny nie powinny trafiać do kanalizacji.

W przypadku zapchania toalety pogotowie kanalizacyjne przyjedzie na wezwanie telefoniczne i pomoże udrożnić odpływ, Jeśli chce się uniknąć korzystania z usług hydraulika, najlepiej uważać na to, co wrzuca się do sedesu.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )