Ślub w plenerze – sposób na wyjątkową ceremonię

Ślub w plenerze – sposób na wyjątkową ceremonię

Marzy Wam się wesele odbiegające od utartych schematów? Chcecie, aby Wasza ceremonia była wyjątkowa i niepowtarzalna? Właśnie dla takich Par jak Wy jest ślub w plenerze. Jak się okazuje staje się on coraz popularniejszym trendem, jednak nie na tyle, aby na stałe zapisał się jako ”tradycyjne polskie wesele”. Warto więc się pośpieszyć i być przed innymi. Ślub w plenerze – https://www.marcinorzolek.pl/blog/slub-w-plenerze pozwala stworzyć jedyną w swoim rodzaju atmosferę, której nigdy nie zapomnicie. Również i Wasi goście będą długo wspominać ten dzień. To jak? Zainteresowani?

Organizacja ślubu w plenerze

Nie da się ukryć, że zorganizowanie ślubu w plenerze wymaga większego poświęcenia niż przygotowania do tradycyjnego ślubu w kościele i późniejszego przyjęcia w jednej z ”oklepanych” sal weselnych.

Od czego więc zacząć? Na pewno od formalności. Ilość obowiązków zależy od tego jaki rodzaj zawarcia małżeństwa wybierzecie (ślub cywilny, lub ślub kościelny)

Ślub cywilny w plenerze

Zdecydowanie łatwiejszą opcją jest ślub cywilny w plenerze. W tym przypadku wystarczy ustalić w odpowiednim Urzędzie Stanu cywilnego datę, wypełnić wniosek no i zapłacić 1000 zł 😉 Jednak jeszcze do niedawna organizacja ślubu cywilnego w plenerze była niemożliwa. Wszystko zmieniło się w 2015 roku i do tego czasu nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań.

Ślub kościelny w plenerze

Niestety trudnej jest o organizację ślubu kościelnego w plenerze. Władze kościelne niechętnie wydają na to pozwolenia. Aby się to udało, musicie mieć naprawdę konkretny ku temu argument, co w praktyce rzadko się zdarza. Nawet jeśli Kościół nie wyrazi na to zgody, zawsze można zorganizować w plenerze jedynie przyjęcie, a małżeństwo zawrzeć w pobliskim kościele.

Ślub w plenerze – nie zapomnijcie również o przygotowaniu przyjęcia

Ślub w plenerze to nie tylko sama ceremonia. To także przyjęcie i zabawa do białego rana. Gdzie można zorganizować przyjęcie? Zazwyczaj tam gdzie ślub w plenerze. Może to być las, polana, łąka, czy miejsce nad jeziorem. Trzeba jednak pamiętać, aby przygotować się na każdą ewentualność:

  • Pogoda – Wielką niewiadomą jest zawsze pogoda. Jest to najważniejsza kwestia jaką należy wziąć pod uwagę. Warto przygotować się na najgorsze i wyposażyć się w żagle, altany czy namioty ogrodowe, które zapewnią schronienie w czasie deszczu
  • Oświetlenie – Odpowiednie oświetlenie to podstawa. Oprócz bezpieczeństwa, nada przyjęciu wyjątkowy i ciepły klimat
  • Dekoracje – Nie zapomnijcie o dekoracjach! To właśnie najmniejsze detale kształtują styl i klimat całego wesela
  • Odpowiednie menu – Organizacja ślubu w plenerze jest okazją do zaserwowania nietypowych dań, np. regionalnych potraw z grilla. Najwygodniej będzie jednak skorzystać z usług cateringu.
  • Uwaga na owady – ślub w plenerze może zostać zakłócony przez… uciążliwe owady, a przede wszystkim komary. Zadbajcie o odpowiednie środki odstraszające.
  • Transport – Decydując się na ślub w plenerze trzeba liczyć się z utrudnionym dojazdem na miejsce. Warto więc zadbać o odpowiednią logistykę, aby wszyscy goście mogli dotrzeć na ślub na czas i beż żadnych problemów

Organizacja ślubu w plenerze nie jest bardzo skomplikowana. Oczywiście, wymaga to pewnych poświęceń, ale za to jaki będzie ich efekt końcowy… Obłęd! Warto więc się skusić i zorganizować naprawdę wyjątkowe i niepowtarzalne wesele. Mam nadzieje że mój krótki poradnik skutecznie Was do tego przekona.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )