Szkolenia BHP. Bezpieczeństwo pracownika jest najważniejsze

Szkolenia BHP. Bezpieczeństwo pracownika jest najważniejsze

Każdy pracownik, jeszcze zanim podejmie się pracy, musi przejść obowiązkowe szkolenie BHP stanowiska. Niezbędna wiedza z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest dla niego bezcenna. Na pracodawcy ciąży obowiązek, wynikający z kodeksu pracy, który nakłada na niego obowiązek zapewnienie bezpiecznych warunków pracy, aby chronić siebie i wszystkich osób znajdujących się w zakładzie pracy. Takie szkolenie pracodawca jest w stanie zlecić zewnętrznej firmie, która posiada doświadczenie z tego zakresu. 

Szkolenie BHP okresowe – na czym polega?

Zapoznanie pracownika z przepisami BHP warto powtarzać co jakiś czas. Przypomina nam o tym także kodeks pracy, w którym zawarte są informacje, że pracodawca zobowiązany jest przeprowadzać cykliczne szkolenia z zakresu BHP. W zależności od zajmowanego stanowiska i wykonywania pracy, szkolenia okresowe przeprowadzane są w różnych odstępach czasowych. 

Tak o to w przypadku osób, które zatrudnione są na stanowiskach robotniczych, należy przeprowadzać szkolenie okresowe nie rzadziej niż raz na 3 lata. Z kolei w odniesieniu do pracodawców, osób kierujących pracownikami, pracowników inżynieryjno – technicznych, pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy – przeprowadzane szkolenia BHP powinny odbywać się raz na 5 lat. 

Szkolenia mogą kojarzyć się każdemu z salą szkoleniową i żmudnymi godzinami spędzonymi na zdobywaniu i utrwalaniu wiedzy. Postęp technologiczna umożliwiwa firmom przeprowadzenie takich zajęć w formie online. Szkolenia BHP w Warszawie jest przeprowadzane w formie stacjonarnej, jak i przez Internet, co umożliwia nam EHS Consulting. 

Pracownicy, szczególnie w dużych zakładach produkcyjnych, narażeni są codziennie na hałas, zagrożenie ze strony maszyn lub ich awarii. Jest to normalna kolej rzeczy, dlatego w razie niebezpieczeństwa, pracownik musi wiedzieć w jaki sposób postępować. Szkolenia z zakresu BHP pomogą mu działać w sytuacji kryzysowej. 

Szkolenia wstępne BHP, czyli podstawa przed rozpoczęciem pracy

Na takim spotkaniu pracownik zostaje zaznajomiony z zasadami udzielania pierwszej pomocy, podstawowymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisami, która obowiązują w zakładzie pracy, w którym się znajduje. Szkolenia BHP wstępne w Warszawie to instruktaż z osobą, która posiada niezbędne kwalifikacje i umiejętności, w celu przedstawienia istotnych elementów BHP w miejscu pracy dla każdego nowo zatrudnionego pracownika w firmie. Dzięki temu będzie on mógł posiąść wiedzę, która przyda mu się w przyszłości. 

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )