List przewozowy – czym jest, skąd do wziąć i do czego jest nam potrzebny?

List przewozowy – czym jest, skąd do wziąć i do czego jest nam potrzebny?

Nadając paczkę kurierem często spotykamy się z hasłem „list przewozowy”. Nazwa może nam coś podpowiadać, jednak nie jest do końca jasna. Szczególnie dla osób, które nadają przesyłkę kurierską pierwszy raz. Aby poprawnie wysłać paczkę, musimy wiedzieć, skąd wziąć i gdzie umieścić list przewozowy. Wiele osób wie te rzeczy, jednak gdy pojawia się pytanie, co to właściwie jest, nie umieją odpowiedzieć. Dlatego dziś uporządkujemy wszelkie informacje na temat listu przewozowego. Po przeczytaniu naszego artykułu będziesz już wiedział wszystko!

Czym jest list przewozowy?

List przewozowy to w pewien sposób dowód zawarcia umowy pomiędzy nadawcą a kurierem. Dotyczy to także innych form dostaw – każdego rodzaju przewoźnika. Listy przewozowe stosuje się zarówno w transporcie lądowym, morskim, jak i powietrznym. List przewozowy zawiera wszelkie informacje potrzebne do dostarczenia paczki do odbiorcy. Są tam więc dane adresata, dane odbiorcy, podstawowe informacje o przesyłce oraz kody i inne potrzebne przewoźnikowi napisy. List przewozowy usprawnia całą procedurę wysyłania i dostarczania paczek. Są niezbędnym elementem w każdej firmie kurierskiej, i nie tylko.

Skąd wziąć list przewozowy?

Przesyłka bez etykiety w postaci listu przewozowego nie zostanie przyjęta do dostarczenia. Dlatego my, jako nadawcy, musimy zadbać o to, aby miała ona potrzebne informacje umieszczone na opakowaniu. Często nie wiemy, skąd wziąć list przewozowy. To nic trudnego! Firmy kurierskie dostarczają go najczęściej za pośrednictwem podanego przez nas adresu e-mail. W wiadomości dostaniemy załącznik, z którego możemy wydrukować list przewozowy. Musimy zadbać o to sami, jeśli chcemy nadać przesyłkę przez Internet. List przewozowy umieszczamy w widocznym miejscu na paczce. Gotowe! Teraz paczka może zostać przekazana kurierowi.

Wydrukuj list przewozowy i wyślij przesyłkę!

Wiele osób zadaje pytanie, czy istnieje możliwość, że to kurier przywiezie list przewozowy i umieści go na przesyłce. Odpowiedź brzmi – nie, nie ma takiej możliwości. To po stronie nadawcy leży obowiązek przygotowania przesyłki do wysłania. W skład tej czynności wchodzi wydrukowanie i naklejenie listu przewozowego. Tak jak pisaliśmy wcześniej – list przewozowy to pewnego rodzaju umowa pomiędzy firmą kurierską a nadawcą. Dlatego to my dostajemy odpowiednie dokumenty, a nie kurier. Jeśli nie posiadasz drukarki w domu, możesz zgrać dokumenty na pendrive i wydrukować je w punkcie ksero.

Tani kurier online – szybko i łatwo

Jeśli chodzi o zamawianie kuriera online, to warto postawić na najtańsze opcje. Korzystając z porównywarki cen możemy wybrać najbardziej opłacalną ofertę. Co więcej, na sprawdzonych stronach internetowych dostępne są jedynie sprawdzone firmy, które są znane i polecane na rynku usług kurierskich. Dlatego nadawaj przesyłki właśnie za ich pośrednictwem. List przewozowy także zostanie przez nie dostarczone w kilka chwil na adres e-mail po zaksięgowaniu opłaty. Wszystko załatwione szybko i łatwo!

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )