Palety plastikowe – ich zastosowanie i zalety

Palety plastikowe – ich zastosowanie i zalety

Każde przedsiębiorstwo, które przechowuje lub transportuje większe ilości asortymentu, wie jak istotne dla organizacji pracy są palety, a w szczególności palety plastikowe. To tanie i łatwe w zastosowaniu rozwiązanie powszechnie stosowane w systemach logistycznych. Są one niezastąpione podczas magazynowania, gdyż wykorzystują niewielkie powierzchnie, co z kolei może przyczynić się do obniżenia kosztów dla firmy.  Znacząco ułatwiają też spedycję. Dzięki różnorodności wymiarów i indywidualnym właściwościom, mają zastosowanie dla wielu typów towarów, niezależnie od ich wagi, rozmiarów i kształtów. Konstrukcja palet plastikowych zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Nic więc dziwnego, że znajdują one powszechne zastosowanie w branży motoryzacyjnej, elektronicznej, w przemyśle papierniczym, a także farmaceutycznym czy spożywczym. Wykorzystuje się je zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym, a przedsiębiorcy coraz częściej doceniają ich zalety.

Palety Utz (UPAL) to palety plastikowe. Wykonywane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które nadaje się do recyklingu. Co jednak dokładnie czyni je znacznie lepszym wyborem niż tradycyjne palety drewniane?

Zalety palet plastikowych

Tworzywo sztuczne ma wiele właściwości, dzięki którym jest lepszym materiałem dla produkcji palet niż drewno. Przede wszystkim, plastik jest odporny na warunki atmosferyczne takie jak niska temperatura i wilgoć, a co za tym idzie, nie nasiąka wodą i nie butwieje. To sprawia, że palety plastikowe są dużo bardziej wytrzymałe i mogą służyć przez naprawdę długi czas. Żywotność takiej palety szacuje się nawet na 15 lat dzięki odporności na działanie bakterii, kwasów, chemikaliów i rozpuszczalników. W zależności od intensywności użytkowania, może to oznaczać żywotność do kilkunastu obiegów większą niż w przypadku palet drewnianych. Ponadto, po zastosowaniu wzmocnień metalowymi profilami palety stają się wyjątkowo stabilne i są idealne do regałów wysokiego składowania. Palety plastikowe nie odkształcają się i nie odbarwiają. Dzięki estetyczności wykonania, z powodzeniem mogą być wykorzystane nie tylko w celach magazynowych, ale też wystawowych.

Kolejną konsekwencją wysokiej wytrzymałości materiału na działanie czynników zewnętrznych jest również stała tara. Fakt ten pracownicy z pewnością docenią ze względu na oszczędność czasu oraz brak konieczności dodatkowego nakładu pracy w sytuacjach, gdzie precyzja pod względem wagi jest niezbędna. W praktyce oznacza to nie tylko wygodę, ale i wzrost produktywności.

Palety plastikowe nie muszą spełniać norm wymaganych dla palet drewnianych ISPM 15, która jest międzynarodową normą obróbki drewna w sposób zmniejszający ryzyko wprowadzania lub rozprzestrzeniania się szkodników. Problem ten dotyczy materiałów drewnianych, lecz plastik jest od podobnego ryzyka wolny. Co więcej, tworzywo sztuczne jest łatwe do umycia i utrzymania w czystości. To właśnie te właściwości pozwalają wyróżnić palety higieniczne, które – jak ich nazwa wskazuje – zapewniają wysoki poziom higieny. Jest to kluczowe dla działalności związanej z artykułami spożywczymi, w branży farmaceutycznej i w strefach czystych produkcji.

Palety Utz (UPAL)

Palety Utz z tworzywa sztucznego to wysoka jakość wykonania w przystępnej cenie. Dostępne są one jako palety EURO (1200×800 mm), ISO (1200×1000 mm) i półpalety (800×600 mm). Palety plastikowe dają ogromne możliwości dzięki odstąpieniu od materiałów drewnianych, jednak w Grupie Utz starają się robić jeszcze więcej i wychodzić naprzeciw Klientowi zawsze, gdy to możliwe. W związku z tym, w odpowiedzi na szczególne zapotrzebowania produkują również palety w wersji antyelektrostatycznej lub z powłoką antypoślizgową. Dzięki temu są one nieocenioną pomocą we wszelkich pracach magazynowych i transportowych, niezależnie od tego przy jakim rodzaju asortymentu są wykorzystywane. Dbałość o wysoką jakość wykonania palet przekłada się na bezpieczeństwo zarówno towaru, jak i pracowników. Sklep oferuje także ramy paletowe oraz skrzyniopalety i pojemniki wielogabarytowe.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )