Płytki ceglane na ścianie w przedpokoju

Płytki ceglane na ścianie w przedpokoju

Jeśli zastanawiasz się co jest wizytówką Twojego mieszkania, odpowiedź jest tylko jedna – przedpokój. Nie ma w tym przypadku znaczenia jego wielkość. To właśnie w tym pomieszczeniu witani są zawsze goście.  Z tego powodu wystrój przedpokoju powinno się rozpatrywać nie tylko w kontekście pełnionej funkcji, ale także dekoracji. Czy płytki ceglane w przedpokoju mogą się sprawdzić? Czy nie będą brudzić ubrań? Sprawdź koniecznie!

Przedpokój jako wizytówka

Przedpokój można traktować na różne sposoby. To przede wszystkim strefa wejściowa dla gości, ale przecież pełni również rolę przechowalni odzieży wierzchniej i obuwia.

Pomieszczenie tego typu z reguły pozbawione jest okien, a przy tym jest głównym ciągiem komunikacyjnym w domu czy mieszkaniu. Zaprojektowanie, a następnie stworzenie stylowej i atrakcyjnej wizualnie aranżacji, która jednocześnie będzie odpowiednio funkcjonalna to bardzo trudne zadanie. Właśnie w takiej sytuacji warto sięgnąć po płytki ceglane (https://e-ceglanafantazja.pl/).

Kiedy warto sięgnąć po płytki ceglane?

Cegła z rozbiórki jest niewątpliwie bardzo modna. Sprawdza się w każdym stylu, więc sięgają po nią zarówno wielbiciele klimatu skandynawskiego, jak i rustykalnego czy surowej atmosfery industrialnego loftu. To także genialny sposób na ożywienie ściany i przełamanie jednolitego koloru, który z reguły dominuje w przedpokoju. Płytki ceglane można zamontować miejscowo jako dekorację lub pokryć nimi całą ścianę. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i wybranego stylu.

Płytki ceglane na ścianę w korytarzu

Płytki ceglane na ścianie w przedpokoju to fantastyczne rozwiązanie dla osób ceniących zarówno ładny wystrój, jaki i funkcjonalne rozwiązania architektoniczne i aranżacyjne. Płytki przypominające cegłę stanowią jednocześnie bardzo dobry sposób na zabezpieczenie przedpokoju przed uszkodzeniami oraz nadają ścianom eleganckiego wyglądu.

Jak zadbać o płytki ceglane w przedpokoju?

Aranżacja przedpokoju z dodatkiem płytek z rozbiórki to dobry pomysł pod warunkiem, że wiemy jaki materiał wybrać. Najlepiej sięgać po produkty od renomowanych dostawców, którzy poddają cegłę rozbiórkową dokładnemu czyszczeniu. Płytki ceglane powinny zostać pozbawione pozostałości produkcyjnych i uciążliwego brudu porozbiórkowego. Tylko tak przygotowany produkt charakteryzuje się wysoką jakością i jest gotowy do montażu na ścianę.

To jednak nie koniec. Aby przez wiele lat cieszyć się pięknym przedpokojem, nie wolno zapomnieć o odpowiedniej impregnacji płytek. W tym celu najlepiej zastosować specjalny preparat zabezpieczający płytki ceglane niewidzialną warstwą ochronną. Można w ten sposób zapobiec ewentualnemu “sypaniu się” starej zaprawy z płytek lub z fug między nimi.

Dla miłośników wyjątkowych rozwiązań

Oryginalne płytki ceglane bywają z reguły bardzo stare. Produkowane dziesiątki, a nawet setki lat temu na potrzebę budowy fabryk czy kamienic, są wyjątkowo wytrzymałe i jako materiał wykończeniowy sprawdzają się znacznie lepiej niż współczesne płytki klinkierowe z produkcji przemysłowej.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )